KAM S NÁMI MŮŽETE VYCESTOVATmapa destinací v Řecku
info@iriny-tours.cz
602 287 325
pondělí, čtvrtek:8:00 – 16:30
úterý, pátek:8:00 – 17:00
středa:8:00 – 14:00
ZÁJEZDY DO ŘECKA
ZÁJEZDY DRUHY ZÁJEZDŮ
UBYTOVÁNÍ
FIRST MINUTE
SLEVY
Slevy, akční nabídky Dárky
DOPLŇKOVÉ SLUŽBY
DOPLŇKOVÉ SLUŽBY OSTATNÍ SLUŽBY
ŘECKO AUTEM
LETENKY
JÍZDENKY
KONTAKTY
Cestovní kancelář PR (public relations)
OSTATNÍ
LOKALITY INFORMACE

COVID-19

OSTATNÍ   »   INFORMACE   »   COVID-19
V příloze najdete aktuální informace o Covid-19 a možnostech cestování.
Od 13.9.2021 musí všichni cestující starší 12 let prokazovat bezinfekčnosti i ve vnitrostátní meziměstské přepravě v Řecku (netýká se MHD).

KOMPLEXNÍ CESTOVNÍ INFORMACE – COVID 19 (k 31.7.2021)                                     
 
Při vstupu do Řecka musíte mít:

1) Každý cestující kromě dětí do 12 let věku musí mít Oficiální národní certifikát o bezinfekčnosti proti onemocnění koronavirem Covid-19, tedy buď potvrzení negativního výsledku antigenního případně PCR testu nebo potvrzení o prodělání onemocnění nebo potvrzení o očkování. Jméno na potvrzeních se musí shodovat se jménem na cestovním dokumentu (pas, občanský průkaz).
  • Potvrzení negativního výsledku PCR testu musí být vystaveno testovací laboratoří v anglickém jazyce a při vstupu do země nesmí být starší 72 hodin od doby odběru vzorku. Test musí být proveden výtěrem z nosohltanu nebo hltanu (nikoliv ze slin nebo kloktáním).
  • Potvrzení negativního výsledku antigenního testu musí být vystaveno testovací laboratoří v anglickém jazyce a při vstupu do země nesmí být starší 48 hodin od doby odběru vzorku. Test musí být proveden výtěrem z nosohltanu nebo hltanu (nikoliv ze slin nebo kloktáním).
  • Potvrzení pozitivního PCR testu vydané autorizovanou laboratoří, kterým cestující dokládá, že prodělal onemocnění SARS-CoV-2, přičemž test byl proveden ne dříve než 2 měsíce před odletem a ne později než 9 měsíců před příletem.
  • Písemné potvrzení o kompletním očkování musí být vystaveno certifikovaným orgánem v anglickém jazyce, přičemž od očkování uplynulo nejméně 14 dní.

Tento odkaz Vás dostane na Očkovací portál občana, kde po zadání Vašeho rodného čísla a čísla OP Vám přijde SMS kód. Po jeho zadání Vám systém vygeneruje Oficiální národní certifikát (jinak řečeno COVID PAS) o bezinfekčnosti proti onemocnění koronavirem Covid-19: https://ocko.uzis.cz/
 
Doporučujeme mít s sebou potvrzení nejen v elektronické, ale i v tištěné podobě.

Řecko provádí i kontrolní testy při příjezdu do země.

 2) Vstupní formulář do Řecka:
Jedná se o nutnost vyplnění oficiálního elektronického formuláře – tzv. Passenger Location Form (PLF), který musí vyplnit každý cestující nad 18 let (nezávisle na státní příslušnosti a výchozí destinaci), spolucestující děti do 18 let se vpisují do PLF formuláře jednoho z rodičů. Vstupní formulář (PLF) musí být vyplněn nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka. Formulář je nutné vyplnit v anglickém jazyce a cestující na něm musí uvést všechny plánované pobyty (včetně PSČ), přesuny a kontakty v Řecku, jakož i kontaktní osobu pro případ onemocnění. Po jeho vyhodnocení obdrží cestující e-mailem formulář PLF opatřený unikátním QR kódem, kterým se musí prokázat při vstupu do Řecka.
Dovolujeme si Vás upozornit, že  do Řecka je nutné, aby cestující disponovali QR kódem. Pouze vyplněný PLF formulář bez QR kódu nestačí.
Cestující bez QR kódu nemá být vpuštěn na palubu letadla, lodi, autobusu či vlaku ani na území Řecka a může mu být udělena pokuta ve výši 500 EUR.
Odkaz na vstupní formulář do Řecka a podrobnější informace naleznete zde:  https://travel.gov.gr/#/


Návrat do ČR:

1) Před cestou zpět do ČR musí každý cestující, který není naočkován nebo nemá potvrzení o prodělaném onemocnění (přičemž od 1. pozitivního testu uběhlo od 11 do 180 dní a nemá klinické příznaky) nechat si udělat test buď antigenní (ne více než 48 hod starý) nebo PCR test (ne více než 72 hodin starý). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den musí podrobit PCR testu. Do doby výsledku PCR testu je nutná samoizolace. Děti ve věku 6 až 12 let musí po příjezdu absolvovat do 5 dnů PCR test. V případě negativního výsledku u nich není povinná samoizolace.

Provedení PCR testu při návratu z Řecka do ČR je možné na letištích v Athénách a v Soluni.
Bližší informace:
->  Athens Medical Group IATRIKO
->  Informace Athénského mezinárodního letiště o cestování v podmínkách pandemie covid-19
PCR i antigenní testy provádí v Řecku celá řada autorizovaných laboratoří, je však třeba se ujistit, že vydané písemné potvrzení v listinné nebo elektronické podobě bude v angličtině a bude obsahovat náležitosti vyžadované Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR, totiž jméno a příjmení a datum narození adresáta. Upozorňujeme, že zejména u antigenních toto nebývá vždy pravidlem. Zkontrolujte vystavené certifikáty o provedeném PCR/antigenním testu. Na vystavených certifikátech/potvrzení o provedeném testu musí být správné údaje shodující se s údaji cestujícího. Cestující s chybnými daty na potvrzení nebudou akceptováni k přepravě.
Čeští občané a rezidenti kompletně naočkovaní v ČR a ti, co mají potvrzení o prodělaném onemocnění (přičemž od 1. pozitivního testu uběhlo od 11 do 180 dní a nemají klinické příznaky) se mohou vracet do ČR bez nutnosti testu či karantény. Od ukončení očkování musí uplynout min. 14 dní.

 2) Dále musí cestující kromě dětí do 6 let vyplnit interaktivní příjezdový formulář a mít ho připravený ke kontrole na hranicích.
Odkaz na příjezdový formulář zpět do ČR:
  https://plf.uzis.cz/


Informační linka pro návrat do ČR tel.: 222 264 222

Sledujte aktuální informace na MZ ČR a MZV ČR: 
https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/
https://www.mzv.cz/athens/cz/index.html

Naše provozovna v Příbrami II, Střelecká 100 je Vám k dispozici v pracovní době:
PONDĚLÍ - PÁTEK:     10.00 – 14:00 hod.
mimo tuto dobu na telefonu nebo e-mailu:
tel.: 00420 602 287 325 - kontaktní osoba Jana Pavlíková
tel.: 00420 348 620 542 – pevná linka
e-mail: info@iriny-tours.cz
tel.: 00420 607 716 429 – zástupce CK IRÍNY TOURS v Řecku Sotira Korecká Margaritopulu
e-mail: sotira@billis-margarita.cz

 

PRO PRODEJCE(privátní informace) Černá listina leteckých společnostíseznam-zakazanych-leteckych-spolecnosti-12-2020.pdf (387.79 kB)
1991 ....... 2016 ....... 2021 © iriny-tours.cz
webdesign | websystem | KAO.cz